Programme

TERUG

U eie Keuse

Vorige Programme

Saterdag 14 Oktober 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. The Pirates of Penzance: Overture
Pro Arte-orkes, Malcolm Sargent
Gilbert & Sullivan

2. Aandlied van die Voëls
Ivan Rebroff

3. Hobo-konsert no. 9 in D mineur: Largo
A. Vivaldi
John Digney, Bournemouth Sinfonietta, Ronald Thomas

4. Under the Double Eagle
J. Wagner
Boston Pops-orkes, John Williams

5. Grace
Anthony Kearns

6. Don Pasquale: Tornami a dir
G. Donizetti
Nicolai Gedda, Mirella Freni, Filharmonia-orkes, Riccardo Muti

7. Die Walküre: Rit van die Walküre
R. Wagner
Cleveland-orkes, George Szell

8. Recuerdos de la Alhambra
F. Tarrega
Nobert Kraft

9. Die Voëlhandelaar: As iemand vir jou rose gee in Tirool
K. Zeller
Gé Korsten & Nellie du Toit

10. The Third Man: Harry Lime-tema
Anton Karas

11. Wiegelied
J. Brahms
Renata Tebaldi, Nuwe Filharmonia-orkes, Anton Guadagno

12. Orrel-simfonie no. 4 in F minuer: Finale
C.M. Widor
Marie-Claire Alain

Saterdag 7 Oktober 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. Don Giovanni: Overture

W.A. Mozart
Londen Filharmoniese-orkes, Georg Solti

2. Meeu, jy vlieg na my tuiste
Magda Hain

3. La Gioconda: Dans van die Ure
A. Ponchielli
Gothenburg Simfonie-orkes, Neeme Järvi

4. Because
Mario Lanza

5. Turandot: Gira la Cota
G. Puccini
Boedapest Staatsimfonie-koor en -orkes, Josif Conta

6. The Phantom of the Opera: All I ask of you
A. Lloyd Webber / C. Hart
Patrick Wilson, Emmy Rossum, Gerard Butler

7. Strauss en Kie Keurspel
Strauss II / F. Lehar / E. Kalman
Andre Rieu en sy orkes

8. Maria Stuarda: Maria se Gebed
G. Donizetti
Joan Sutherland

9. Polonaise in A-mol majeur op. 53
F. Chopin
Vladimir Ashkenazy

10. Plea for Africa
Sibongile Khumalo

11. Land of Hope and Glory
E. Elgar
Nieu-Seeland Simfonie-orkes, James Judd

Saterdag 30 September 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. Lentestemme

J. Strauss II
Weense Filharmoniese-orkes, Willi Boskovsky

2. In the Garden
Bloemfonteinse Kinderkoor, Huibrie Verster

3. White Rose of Athens
Nana Mouskouri

4. Lentelied
F. Mendelssohn
Philip Martin

5. State Fair: It might as well be Spring
Rodgers / Hammerstein
Rosemary Clooney

6. Hoe groot is U
Rudi Neitz

7. Cavalleria Rusticana: Lemoenbloeiselkoor
P. Mascagni
Ambrosian Opera-koor, Filharmonia-orkes, Riccardo Muti

8. Vier Seisoene - Lente: 1ste deel
A. Vivaldi
Engelse Kamerorkes

9. You don't bring me flowers
Neil Diamond & Barbara Streisand

10. Lentegeritsel
C. Sinding
Wessel van Wyk

11. Sound of Music: Edelweiss
Rogers / Hammerstein
Julie Andrews & Christopher Plummer

12. In 'n Kloostertuin
A. Ketelbey
Tsjego-Slowaakse Radiosimfonie-koor en -orkes, Adrian Leaper

Saterdag 23 September 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. Orfeus in die Doderyk: Overture

J. Offenbach
New Yorkse Filharmoniese-orkes, Leonard Bernstein

2. Camelot: If ever I would leave you
Lerner / Loewe
Robert Goulet

3. Cavalleria Rusticana: Intermezzo
P. Mascagni
Roomse Opera-orkes, Gabrielle Santini

4. Wals no. 1 in E- mol majeur op. 18 "Grand Valse Brillante"
F. Chopin
Murray Perahia

5. Lakme: Blommeduet
L. Delibes
Kiri te Kanawa & Katherine Jenkins

6. Martha: Mag die Hemel jou Vergewe
F. von Flotow
Siegfried Jerusalem, Munchen Radiosimfonie-koor en -orkes, Heinz Wallberg

7. The Beginning
Nikos Ignatiatis

8. Vlug van die Hommelby
N. Rimsky-Korsakov
Stuttgart Radiosimfonie- orkes, Neville Mariner

9. Angel Voices
David Whitfield

10. Aranjuez- konsert: Adagio
J. Rodrigo
Julian Bream, Birminghamstad Simfonie-orkes, Simon Rattle

11. Uitnodiging tot die Dans
C.M. von Weber / H. Berlioz
Tjeggo-Slowaakse Radiosimfonie-orkes, Ondrej Lenard

Saterdag 16 September 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. Carmen-Quadrille

E. Strauss
Weense Filharmoniese-orkes, Claudio Abbado

2. Die Pêrelvissers: Ek kan steeds hoor
G. Bizet
Joshua Bell, St. Luke's-orkes, Michael Stern

3. Amazing Grace
Nana Mouskouri

4. Oklahoma: Oh what a beautiful morning
Rogers / Hammerstein
Gé Korsten

5. Simfonie no. 5: 4de deel
G. Mahler
Berlynse Filharmoniese-orkes, Claudio Abbado

6. Les Miserables: Bring him home
Blake

7. La Traviata: Drinklied
G. Verdi
Richard Tucker, Anna Moffo, Robert Merrill, Roomse Opera-koor en -orkes, Fernando Previtali

8. The lonely shepherd
Gheorghe Zamfir

9. Saul: Dodemars
G.F. Handel
Koninklike Filharmoniese-orkes, Charles Groves

10. Halleluja
Anneli van Rooyen

11. Fluitkonsert no. 1 in G majeur: Rondo
W.A. Mozart
Emmanuel Pahud, Berlynse Filharmoniese-orkes, Claudio Abbado

Saterdag 9 September 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. Nabucco: Slawekoor

G. Verdi
Koninklike Operahuis-koor en -orkes van Covent Garden, Bernard Haitink

2. Rusalka: Lied aan die maan
A. Dvorak
Anna Netrebko, Weense Filharmoniese-orkes, Giananadrea Noseda

3. Rondo
Christa Steyn

4. Highland Cathedral
Korb / Roewer
Wim VIljoen, Zanta Hofmeyr, Alex Hay, Peter-John McKechnie

5. Die Slapende Skone: Wals
P.I. Tsjaikofski
St. Petersburg Radio en TV Simfonie-orkes, Stanislav Gorkovenko

6. Spartacus: Adagio
A. Khachaturian
Bolshoi Simfonie-orkes, Alexander Lazaref

7. Karnivaal van die Diere: Die Swaan
C. Saint-Saens
Balazs Szokolay

8. Deliverance: Dueling Banjos
Eric Weissberg, Steve Mandell

9. Simfonie no. 6 in F majeur "Pastoraal": 5de deel "Herderslied - Dankbaarheid na die Storm"
L. van Beethoven
Berlyn Simfonie-orkes, Herbert von Karajan

Saterdag 2 September 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. Exodus: Hooftema

E. Gold
Londen Filharmoniese-orkes

2. Prelude no. 2 in C-kruis Mineur
S. Rachmaninof
Tessa Uys

3. Paint your wagon: Wanderin' Star
Lerner / Loewe
Lee Marvin

4. Vienna
Tol & Tol

5. Trio in E- mol Majeur "Nocturne"
F. Schubert
Villa Musica Ensemble

6. Aida: Groot Mars
G. Verdi
Koninklike Operahuis-koor van Covent Garden, Nuwe Filharmoniese-orkes, Riccardo Muti

7. Vyfster
Lloyd Ross

8. Only a Rose
Gé Korsten & Nellie du Toit

9. Wonderland by Night
Bert Kaempfert en sy orkes

10. Wals no. 9 in A-mol Majeur
F. Chopin
Zoltan Kocsis

11. All for Love
Bryan Adams, Luciano Pavarotti, Giorgia, Nancy Gustafson, Andrea Bocelli

Saterdag 26 Augustus 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. Wilhelm Tell: Overture
G. Rossini
Philadelphia-orkes, Eugene Ormandy

2. Marble Halls
Enya

3. Speelgoed Simfonie: 1ste beweging
L. Mozart
Stuttgart Kamerorkes, Karl Munchinger

4. Beautiful Isle of Somewhere
John McCormack

5. Saving Private Ryan: Hymn to the Fallen
J. Williams
Katherine Jenkins

6. Die Sneeumeisie: Dans van die Tuimelaars
N. Rimski- Korsakof
New York Filharmoniese-orkes, Leonard Bernstein

7. The Phantom of the Opera
A. Lloyd-Webber / C. Hart
Andre Schwartz & Danielle Smith

8. Ave Maria
F. Schubert / F. Liszt
Lang Lang

9. La Forza del Destino: La Vergine Degli Angeli
G. Verdi
Montserrat Caballe, Ambrosian Operakoor, Koninklike Filharmoniese-orkes, Anton Guadagno

10. Thaïs: Bepeinsing
J. Massenet
Itzhak Perlman, Abbey Road-ensemble, Lawrence Foster

11. Simfonie no. 9 in D mineur: Ode aan die Vreugde
L. van Beethoven
Londen Stemme, Londen Simfonie-orkes, Georg Solti

Saterdag 19 Augustus 2017
20:00-21:00

Musiekbesonderhede
1. Oberon: Overture

C.M. von Weber
Beire Radiosimfonie-orkes, Rafael Kubelik

2. Caravans: Caravan Song
Barbara Dickson

3. Lente Geritsel
C. Sinding
John Ogden

4. Tritch-Tratch Polka
J. Strauss II
Andre Rieu en sy orkes

5. The Rose
Gheorghe Zamfir

6. The Holy City
Kimera

7. Goodbye Mr. Chips: Overture
L. Bricusse

8. Die Verhale van Hoffmann: Poppelied
J. Offenbach
Petricia Petibon

9. My Grandfather's Clock
Tommy Scott

10. Simfonie no. 5 in E mineur: Finale
P.I. Tsjaikofski
Radiosimfonie-orkes, Anton Nanut

Saterdag 12 Augustus 2017
21:30-22:20

Musiekbesonderhede
1. La Fille du Regiment: A! Mes Amis...

G. Donizetti
Luciano Pavarotti, Koninklike Operahuiskoor en -orkes van Covent Garden, Richard Bonynge

2. Green, green grass of home
Billy Vaughn en sy Orkes

3. La Montanara
Gé Korsten

4. Brigadoon: Opening
Lerner / Loewe

5. Clair de Lune
C. Debussy
Wessel van Wyk

6. Glory, Glory Hallelujah
Rotterdamse Operakoor

7. Militêre Mars
F. Schubert
OVS Jeug Simfonie-orkes, Gerhard Geist

8. Panis Angelicus
C. Franck
Lesley Garrett, Britten Sinfonia, Ivor Bolton

9. Spirit of Ecstasy
Christa Steyn

10. Listen to the Ocean
Nina & Frederik

11. Humoresque no. 7 in G-mol majeur
A. Dvorak
David Garrett, Alexander Markovich

12. Ode aan die Mensdom
Yanni
Pretty Yende